play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pożar w Katowicach [AKTUALIZACJA]

today11 marca 2022

Background

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny tragicznego w skutkach pożaru na katowickim osiedlu Tysiąclecia.

Paliło się mieszkanie w jednym z tamtejszych wieżowców przy ulicy Chrobrego. Zginął około 50-letni mężczyzna. Zgłoszenie wpłynęło do służb po trzeciej w nocy.

-Pożar mieszkania na 9. piętrze. Osiem osób jeszcze przed naszym przybyciem ewakuowało się z budynku. W trakcie gaszenia strażacy natrafili w mieszkaniu na nieprzytomnego mężczyznę. Przystąpili do resuscytacji, ale nie przyniosła skutku. Lekarz stwierdził zgon – mówi nam starszy kapitan Adam  Kryla z katowickiej komendy straży pożarnej.

Pożar na szczęście nie rozprzestrzenił się na inne mieszkania.Po zakończeniu akcji gaśniczej lokatorzy wrócili do swoich lokali.

Wcześniej pisaliśmy:

Nocny pożar w Katowicach. Budynek przy ulicy Chrobrego jeszcze przed przybyciem strażaków opuściło o własnych siłach opuściło osiem osób. Jedna z ewakuowanych osób niestety nie przeżyła.

Tragiczny w skutkach pożar w Katowicach. Ogień pojawił się około 3.30 w mieszkaniu na 10. piętrze wieżowca przy ulicy Chrobrego. Przed przybyciem strażaków budynek o własnych siłach opuściło osiem osób. Z ogarniętego dymem mieszkania strażacy wynieśli nieprzytomnego mężczyznę.Mimo pomocy lekarzy i reanimacji 50-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Ogień w 14-kondygnacyjnym wieżowcu został już opanowany. Na miejscu wciąż pracuje siedem strażackich zastępów. Przyczyny zaprószenia ognia będzie ustalać policja.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content