Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prezydent Piekar Śląskich zaprzysiężona

Autor: w dniu 2024-05-02

Sława Umińska – Kajdan już oficjalnie prezydentem Piekar Śląskich. Dzisiaj podczas sesji Rady Miasta odbyło się zaprzysiężenie. To trzecia kadencja Sławy Umińskiej-Kajdan w roli włodarza miasta. Podczas dzisiejszej sesji wybrano też przewodniczącego Rady Miasta. Ponownie został nim Tomasz Wesołowski.

Posiedzenie otworzył najstarszy wiekiem radny – Tadeusz Wieczorek. W obradach uczestniczyło 18, z 21 wybranych radnych. Nowo wybrani przedstawiciele mieszkańców odebrali z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze, a także złożyli ślubowanie.

Podczas sesji, Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta, złożyła ślubowanie oraz wygłosiła expose, w którym podziękowała wyborcom za zaufanie, a także nakreśliła plany na najbliższe lata kadencji.

Mam zaszczyt wygłosić moje expose już po raz trzeci. W 2014 r. dominowała świadomość, że jest to udzielenie kredytu zaufania, dlatego mówiłam o planach i projektach, w 2018 było to swoiste absolutorium. Wtedy mówiłam o dorobku, kontynuacji i kolejnych przedsięwzięciach. Dzisiaj chcę się skoncentrować na przyszłości i stawić czoła nowym wyzwaniom. Piekary Śląskie to zupełnie inne miasto niż 9 lat temu, ale jeszcze wiele pozostało do zrobienia. Największym projektem jest budowa basenu z halą sportową oraz remonty dróg. Pragnę, aby Piekary Śląskie był miastem przyjaznym wszystkim pokoleniom, aby dobrze się żyło młodzieży, rodzinom z dziećmi i seniorom. Będę dokładać dalszych starań, aby każda z grup wiekowych miała tu swoje miejsce do życia. Wyciągam rękę do tych, którym na sercu leży dobro miasta. Zapraszam do współpracy radnych, organizacje, stowarzyszenia i mieszkańców. Jednak moja otwartość ma swoje granice. Są nimi godność, przyzwoitość, kultura i szacunek dla drugiego człowieka. Mówię stanowcze nie dla chamstwa i arogancji, dla agresji i poniżania. Niestety, byliśmy świadkami takich zachowań w kampanii wyborczej. To dzieło kandydatów jednego z komitetów. O zgrozo, jego przedstawiciele znajdują się na tej sali – mówiła Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

W czasie sesji wybrano Przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie, którym został ponownie Tomasz Wesołowski. Kolejnym punktem obrad był wybór Zastępców Przewodniczącego Rady Miasta, którymi zostali: Stanisław Plajzner oraz Klaudia Franiel. Powołano też skład Komisji Rewizyjnej.

Musimy pamiętać, że działamy wszyscy dla dobra miasta. Wszelkie podziały nie powinny obowiązywać w samorządzie, na naszym lokalnym terenie. Ze względu na spadek liczby mieszkańców mamy o dwóch radnych mniej. Jest ich teraz 21., ale ranga podejmowanych decyzji jest taka sama – mówi przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie