Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Radzionkowska wyremontowana. Prace dobiegły końca

Autor: w dniu 2024-05-14

Zmotoryzowani wreszcie będą mogli poruszać się swobodnie ulicą Radzionkowską w Piekarach Śląskich. Zakończyły się prace remontowe. Władze opisują szczegóły.

Trwało to, jak zaznaczają piekarskie władze, dłużej niż było planowane, ale ulica Radzionkowska została ostatecznie odebrana i już jest w pełni przejezdna. W 2021 r. Piekary Śląskie na przebudowę otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Radzionkowska w Piekarach Śląskich gotowa. Remont dobiegł końca

Inwestycję udało się zakończyć. Gotowa jest już ulica Radzionkowska w Piekarach Śląskich. Władze miasta przekazały, że prace, które pierwotnie miały się zakończyć pod koniec ubiegłego roku, teraz dobrnęły do finiszu:

-Gdyby nie to, że mieliśmy przesunięcie w związku z tym, że wykonawca nie zrobił tego tak, jak należy, na jednym z odcinków, to właściwie ona by się prawie zakończyła w przewidywanym umownie terminie. Chcemy, żeby prace, które są w Piekarach wykonywane, a mówimy tu o inwestycji wartej ponad 10 milionów złotych,  były zrobione dobrze i spełniały oczekiwania, dlatego lepszym rozwiązaniem było przedłużyć czas pracy, ale odebrać drogę w stanie nie budzącym żadnych możliwości niż drogę, którą trzeba będzie zaraz naprawiać – mówi I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Krzysztof Turzański.

Fot. UM Piekary Śląskie

Droga jest w tej chwili jest gotowa.

-Dzisiaj Radzionkowska jest skończona. Wygląda zupełnie inaczej. Zapewnia zupełnie inne parametry. Można bezpiecznie i spokojnie się tą drogą poruszać. Zarówno jezdnia, chodnik, jak i ścieżka rowerowa – wszystko zostało wykonane zgodnie z przepisami, z obowiązującymi normami, a więc wszystko ma takie szerokości, jakie są wymagane przepisami. Myślę, że ta droga będzie satysfakcjonowała mieszkańców, bo pamiętamy, jak wyglądała dwa lata temu, teraz to zupełnie inny standard – mówi Turzański.

Do wykonania zostały już tylko drobne prace, takie jak malowanie pasów na jezdni. Remont udało się wykonać dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu. Koszt robót to ponad 10,5 miliona złotych.