Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rzucał kamieniami w policjantów. Usłyszał zarzuty

Autor: w dniu 2023-04-06

Policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowości w powiecie rybnickim. Kiedy odnaleźli mężczyznę w krzakach, ten zaczął rzucać w nich kamieniami. 

Interwencja opisana w rybnickiej kronice policyjnej miała miejsce we wtorek. Policjanci przyjechali wówczas około godziny 22.30 do miejscowości Dzimierz.

Rzucał kamieniami w policjantów

Dyżurny z Komisariatu Policji w Gaszowicach otrzymał zgłoszenie interwencji, gdzie nietrzeźwy, agresywny mężczyzna wtargnął na posesję i nie chciał jej opuścić. Kiedy policjanci przyjechali pod wskazany adres, okazało się, że agresor schował się w krzakach. Stróże prawa zauważyli awanturnika i wezwali go do zachowania zgodnego z prawem. Wówczas stał się bardzo agresywny. Zaczął obrażać policjantów i rzucać w nich kamieniami ogrodowymi. 59-latek został zatrzymany, a podczas przejazdu do komisariatu, mieszkaniec powiatu rybnickiego próbował kopać, a nawet gryźć mundurowych.

Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzuty znieważenia interweniujących funkcjonariuszy Policji oraz naruszenia nietykalności cielesnej, a także naruszenia miru domowego. Podczas przesłuchania, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.