Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląska Policja podsumowała akcję „Trzeźwość”

Autor: w dniu 2023-04-12

Policjanci ze śląskiej drogówki prowadzili wczoraj działania "Trzeźwość". Ilu kierowców skontrolowano i ilu spośród nich w ogóle nie powinno znaleźć się na drodze? Podano statystyki z dróg regionu. 

Policjanci ze śląskiej drogówki kontrolowali we wtorek trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Chodziło przede wszystkim o to, by wyeliminować z ruchu tych, którzy prowadzą po alkoholu lub środkach odurzających.

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w regionie

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania w organizmie alkoholu i narkotyków. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 38 tysięcy kierujących i zatrzymali 61 w stanie nietrzeźwości oraz 43 w stanie po użyciu alkoholu.

Fot. KMP Piekary Śląskie

Najwięcej, bo aż 10 pijanych, "wpadło" w Katowicach. Zatrzymań nie brakowało też w Piekarach Śląskich, gdzie skontrolowano kierowcę autobusu miejskiego. Ponadto stróże prawa ujawnili 9 kierujących pod wpływem narkotyków oraz 6 osób z obowiązującym sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

"Kolejny raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez pijanych kierowców!" – apelują mundurowi.