Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląski Bibliotekarz Roku 2023 pracuje w piekarskiej bibliotece!

Autor: w dniu 2024-03-15

Okręg Śląski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich poinformował o wynikach wojewódzkiego etapu konkursu "Bibliotekarz Roku". Śląskim Bibliotekarzem Roku został Łukasz Żywulski pracujący na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Śląskim Bibliotekarzem Roku 2023 został, jak poinformowali organizatorzy konkursu, Łukasz Żywulski – kierownik Biblioteki Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich oraz opiekun Izby Regionalnej.

Śląski Bibliotekarz Roku 2023. Znane są wyniki konkursu

Łukasz Żywulski od 15 lat związany jest z bibliotekarstwem. Rok 2023 był dla niego bardzo intensywny. Po pięciu latach badań i gromadzenia materiałów wydał recenzowaną i popularnonaukową książkę pt. "Izba Regionalna w Piekarach Śląskich. Historia, działalność i zbiory społecznego archiwum miasta i regionu", która jest kompleksowym przewodnikiem po historii placówki. Z dużym sukcesem promował działania MBP w Piekarach Śląskich w radiu, telewizji i stronach internetowych lokalnych mediów i także tych ogólnopolskich.
Od początku swojej pracy z sukcesem pozyskuje – podkreślają organizatorzy konkursu – środki grantowe służące promocji czytelnictwa, lokalnej hitorii, literatury i dziedzictwa kulturowego.
"Na dużą uwagę zasługuje jego życzliwość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, co owocuje integracją piekarskiej społeczności. Pan Łukasz jest osobą docenianą w środowisku bibliotekarskim, chętnie współpracuje z pracownikami innych bibliotek, doradza i inspiruje do działań. To świetny organizator i pedagog. Serdecznie gratulujemy!" – informuje Okręg Śląski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Po ogłoszeniu wyników przyszła pora na podziękowania: