Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Smerfetka utrwalona na muralu. Prace zakończone

Autor: w dniu 2023-06-23

Zniknęły rusztowania z południowej elewacji oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-38, na której widnieje już portret Bytomskiej Smerfetki.  Prace nad muralem trwały około 3 tygodni, a wykonała go grupa Mural.

Bytomska Smerfetka to zwycięski projekt wyłoniony w ramach ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bytomiu ogólnopolskiego konkursu Zmalujmy coś w Bytomiu. Jego autorką jest graficzka i ilustratorka Agnieszka Mϋller.

– Jestem bardzo zadowolona z końcowego efektu – mówi Agnieszka Mϋller, autorka projektu.  – Także współpraca z wykonawcą muralu była rewelacyjna, bo przy jego tworzeniu nadawaliśmy z Wojtkiem Walczykiem na tych samych falach – dodaje graficzka.

Z rezultatu zadowolony jest też jego twórca Wojciech Walczyk.

– Gdy tylko zobaczyłem ten projekt, bardzo chciałem go zrealizować. To unikatowa praca o ciekawych barwach, przy której świetnie się pracowało. W uzgodnieniu z Agnieszką Mϋller wprowadziliśmy drobne zmiany w górnej części muralu, by nieco urozmaicić powierzchnię – mówi Wojciech Walczyk z grupy Mural.

Odsłonięty mural z wizerunkiem Bytomskiej Smerfetki urozmaici rewitalizowaną  przy ul. Kwietniewskiego przestrzeń rekreacyjną. Planowane zakończenie projektu to jesień tego roku.

Bytomska Smerfetka będzie miała swój mural!

Źródło i zdjęcie: UM Bytom