Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uczynny złodziej w rękach policjantów

Autor: w dniu 2023-10-18

Sformułowanie "uczynny złodziej" brzmi dziwnie? Fakt, jednak nie sposób określić inaczej mężczyzny, o którym opowiada ta historia.

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mieszkańca tego miasta, który najpierw pomógł seniorce wypłacić pieniądze z bankomatu, a potem ją okradł. Uczynny sprawca kradzieży wpadł, gdy kryminalni uzyskali nagranie z bankowego monitoringu.

Uczynny złodziej zatrzymany przez policję

Policjanci z komisariatu II zatrzymali wczoraj 31-letniego rudzianina, podejrzanego o kradzież pieniędzy starszej kobiecie. Mężczyzna widząc seniorkę, która nie mogła sobie poradzić z obsługą bankomatu, postanowił jej pomóc.

Gdy kobieta, która przy jego uprzejmości wybrała z bankomatu prawie 2000 złotych się odwróciła i próbowała odejść, mężczyzna wyrwał z jej ręki plik pieniędzy i uciekł.

Złodziej złapany dzięki fotopułapce

Informacje jakie podała pokrzywdzona po zajściu, były szczątkowe i nie pozwalały na natychmiastowe wytypowanie i zatrzymanie sprawcy.

Kryminalni zwrócili się do banku o udostępnienie zapisu z kamery monitorującej bankomat. Już pierwsze sekundy nagrania pozwoliły na rozpoznanie w sprawcy znanego mundurowym rudzianina. Kolejnym krokiem było jego zatrzymanie.

Złodziej usłyszał wczoraj zarzuty kradzieży za którą grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.