Teraz gramy:

Title

Artist
Background

V Piekarska Ustawka Sportowa już dziś

Autor: w dniu 2023-05-30

Ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas, mają dziś do dyspozycji V Piekarską Ustawkę Sportową. To okazja, by na wybrany przez siebie sposób pokonać dystans 6 kilometrów. 

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie zapraszają na V Piekarską Ustawkę Sportową, która odbędzie się dziś, 30 maja, o godz. 18:00.

V Piekarska Ustawka Sportowa

Tym razem start nastąpi z Parku w Kamieniu, gdzie wspólnie: rowerem, na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych uczestnicy dotrą na stadion piekarskiego MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3.

Na starcie nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16:30). Aby przyśpieszyć przebieg znakowania warto wydrukować i wypełnić dokument znajdujący się w załączeniu. Inny, ważny dokument dostępny TU.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z Regulaminem.

Informacje o działalności MOSiR-u i ognisko

Tym razem na mecie Łukasz Tomczyk – Dyrektor MOSiR-u wraz z pracownikami opowiedzą o działalności i funkcjonowaniu obiektów sportowych, a następnie zaproszą na wspólne ognisko. Organizatorzy proszą o zabranie prowiantu.

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking), rolkarze oraz osoby jadące na hulajnogach poruszają się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.