Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wiadomo, kiedy tramwaj „38” wróci na Piekarską

Autor: w dniu 2023-10-27

Informacja o tym, że tramwaj o numerze 38 powróci na tory, spotkała się z dużym zadowoleniem ze strony mieszkańców Bytomia. Przez pewien czas nie było wiadomo, kiedy będzie woził pasażerów. Teraz już informacja na ten temat została potwierdzona przez władze miasta.
Tramwaj 38 wraca na ulicę Piekarską już, jak poinformował prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, od soboty 28 października. Wówczas będzie można już przejechać przez przebudowaną ulicę Piekarską.
W tygodniu linię będzie obsługiwał nowoczesny, niskopodłogowy tramwaj. W weekendy na tory wyjedzie także zabytkowa "enka", która obsłuży co drugi kurs.
-"38" wraca do obsługi liniowej wraca jutro, czyli 28 października. Będzie obsługiwana nowoczesnym taborem niskopodłogowym, dwukierunkowym, ale zgodnie z tym, co deklarowaliśmy już wcześniej, przed rozpoczęciem modernizacji ulicy Piekarskiej, zależy nam na utrzymaniu tradycji. W niedzielę, święta czy przy okazji przejazdów okolicznościowych będzie kursować ulicą Piekarską tzw. "stara ena"  – mówi prezes Tramwajów Ślaskich, Bolesław Knapik.
Tramwaj linii 38 będzie jeździł wydłużoną trasą od przystanku Bytom Powstańców Śląskich do placu Sikorskiego. W przyszłym tygodniu zakończą się ostatnie prace wykończeniowe na ul. Piekarskiej. Tym samym warta prawie 59 mln zł przebudowa ul. Piekarskiej dobiegnie końca i rozpoczną się odbiory. Ruch samochodowy powinien wrócić na ulicę Piekarską, jak przekazał prezydent Wołosz, w połowie listopada:
Fot. facebook/Mariusz Wołosz