Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wojciech Saługa marszałkiem? „Muszę być poważnie brany pod uwagę”

Autor: w dniu 2024-04-08

Choć liczenie głosów ciągle trwa, wygląda na to, że najwięcej mandatów do sejmiku województwa śląskiego zdobędą kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Pojawiają się pewne doniesienia, kto obejmie najważniejsze stanowiska.

Jeśli dane dotyczące wyborów do sejmiku województwa śląskiego znajdą potwierdzenie w oficjalnych wynikach wczorajszych wyborów samorządowych, kwestią do załatwienia będzie obsadzenie stanowiska marszałka województwa. Kandydatem numer jeden zdaje się być poseł Wojciech Saługa.

– Jestem przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, więc siłą rzeczy muszę być poważnie brany pod uwagę jako kandydat na marszałka, ale musimy się koalicyjnie porozumieć. Na pewno deklaruję od miesięcy, wszyscy deklarujemy, że układ, który jest w rządzie, koalicja sił demokratycznych, wolnościowych, chcemy, żeby w większości sejmików, tam, gdzie będziemy mieć wpływ, żeby to miało odzwierciedlenie i taką koalicję będziemy chcieli zawrzeć, czyli lewica, trzecia droga podzielona na partię pana Hołowni i PSL oraz Koalicja Obywatelska  – mówi sam zainteresowany.

Szef PO na Śląsku podzielił się dziś w Katowicach tymi informacjami przy udziale kandydatów na prezydentów kilku miast, którzy za niecałe dwa tygodnie wystartują w drugiej turze wyborów.