Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek na DW 919 w Bargłówce. Policja apeluje do kierowców

Autor: w dniu 2024-04-22

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności śmiertelnego w skutkach zdarzenia, do którego doszło na DW 919 w powiecie gliwickim. Proszą o kontakt osoby, które jechały tamtędy w dniu, gdy doszło do wypadku.

21 kwietnia około godziny 10.00 na granicy miejscowości Bargłówka i Trachy, w terenie zalesionym na łuku drogi, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, w którym zginęły 38-letnia kierująca fordem S-max oraz jej 11-letnia córka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca straciła panowanie nad kierownicą z niewiadomych jeszcze przyczyn. Doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka jeepem.
W czasie, gdy doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia warunki pogodowe, a co za tym idzie drogowe, były trudne, a nawierzchnia jezdni śliska. W związku z tym śledczy podejmują niezbędne kroki wyjaśniające dokładne okoliczności, w jakich wypadek miał miejsce.
"Sprawdzamy, czy śliskość nawierzchni miała tylko naturalny charakter, czy przyczynił się do tego też ktoś trzeci. Prowadzący oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady. Analizowany jest wątek wpływu na zaistnienie wypadku zabezpieczonego w trakcie oględzin zanieczyszczenia nawierzchni substancją ropopochodną" – apelują policjanci gliwickiej jednostki.
Kluczowe jest, wyjaśniają mundurowi, aby ustalić, czy osoby podróżujące w niedzielę drogą DW 919 na odcinku Trachy – Bargłówka przed krytyczną godziną 10.00 zauważyły rozlaną substancję, szczególnie na odcinku leśnym na granicy Bargłówki i Trachów.
"Prowadzący śledztwo apeluje do osób, które podróżowały na wskazanym odcinku drogi, a posiadają wideorejestrator, o zabezpieczenie nagrań z przejazdu i przekazanie ich gliwickiej Policji" – czytamy w policyjnym apelu.
O kontakt z mundurowymi jest też proszona kobieta – blondynka w wieku około 40 lat – która jechała bezpośrednio za fordem i widziała przebieg zdarzenia, zatrzymała się na miejscu i zdała relację kolejnemu świadkowi, który przejął akcję ratowniczą.
Kontakt z prowadzącym postępowanie aspirantem sztabowym Sławomirem Brodzińskim jest możliwy drogą telefoniczną (47 8592341) lub przez pocztę elektroniczną (kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl).