Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek w kopalni Chwałowice. Zatrzymano 4 osoby

Autor: w dniu 2023-02-06

Czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch "Chwałowice" zatrzymanych na polecenie prokuratury. Chodzi o wypadek, do którego doszło w listopadzie 2021 roku. 

Kryminalni z Zespołu do spraw Katastrof KWP w Katowicach na polecenie Prokuratury Rejonowej w Rybniku zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch "Chwałowice". Działania podjęto 16 i 31 stycznia.

Zatrzymano 4 osoby w związku z wypadkiem w kopalni "Chwałowice"

Zatrzymani mężczyźni odpowiadali za nadzór nad pracami związanymi z doszczelnieniem zrobów w likwidowanej ścianie Kopalni Węgla Kamiennego ROW Ruch "Chwałowice" w Rybniku. Właśnie w trakcie wykonywaniem tych zadań, co miało miejsce 19 listopada 2021 roku, doszło do wypadku, w którym jeden górnik zginął, a dwóch doznało wielomiejscowych urazów.

Postawiono zarzuty

Zatrzymani pracownicy dozoru, w wieku od 30 do 55 lat, usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, w związku z narażeniem życia lub zdrowia pracowników. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz pełnienia funkcji kierowniczych związanych z nadzorem nad pracownikami. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.