Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ziętek: Kompromis byłby, gdyby ministrowie wykonali swoje zadanie i wynegocjowali 8 ton na 1000 ton wydobytego węgla

Autor: w dniu 2023-05-05

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o proteście przed biurem Komisji Europejskiej, "kompromisie metanowym", ETS-ach oraz inwestycjach w górnictwie.

-Skoro przegraliśmy tę sprawę, to trzeba im uczciwie powiedzieć "przegraliśmy, bo taka jest polityka Unii". Powinna wiedzieć, że rozbroiła rząd z narzędzi do dalszych negocjacji, bo można było dalej negocjować. Takich rzeczy się nie robi. O takich rzeczach powinien informować premier, konstytucyjny minister, a nie jakaś pani europosłanka na swoich mediach społecznościowych, bo ewidentnie robi to tylko po to, żeby sobie kampanię wyborczą zrobić, nie mając pojęcia o tym, co mówi – mówi o działaniach europosłanki Izabeli Kloc w zakresie informowania co do ustaleń w zakresie "kompromisu metanowego" gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.

-Nie ma żadnego kompromisu w tej sprawie. Kompromis byłby, gdyby ministrowie wykonali swoje zadanie i wynegocjowali 8 ton na 1000 ton wydobytego węgla. To jest tylko odroczona kara śmierci dla polskiego górnictwa, polskiego społeczeństwa i polskiej gospodarki również, ponieważ te opłaty, które są po prostu karami, będą obciążać koszty energii, za co zapłacimy wszyscy – dodaje w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.