Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodzieje w kamienicy. Wpadli, gdy kradli balustradę

Autor: w dniu 2023-03-29

Policjanci spotkali ich, kiedy szli z balustradą. Złodziejski duet wpadł w kamienicy i nie była ich to pierwsza wizyta w tym rejonie miasta.

Do zatrzymania złodziejskiego duetu doszło na ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Mężczyźni wynosili akurat skradziony łup, kiedy na miejscu zjawił się nieoznakowany radiowóz.

Balustrada to ich kolejny łup

Sprawcy w wieku 36 i 63 lat zostali zatrzymani. Szybko wyszło na jaw, że mają na swoim koncie więcej kradzieży. Wcześniej razem włamali się do jednego z mieszkań na tej samej ulicy. Starszy z nich odpowie też za 7 innych przestępstw, w tym kradzieży, groźby i uszkodzenia ciała. 36-latek trafił pod policyjny dozór, z kolei 63-latek został tymczasowo aresztowany. Za kradzieże z włamaniem mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Policjanci odzyskali też większość ze skradzionych przedmiotów.

Policja apeluje, by po wyjściu z domu zawsze upewnić się, że zamknęliśmy drzwi na zamek. Złodziej, jak zauważają mundurowi, nie potrzebuje dużo czasu, wystarczy mu kilka minut nieobecności domowników, dlatego, nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę, warto dobrze zabezpieczyć swój dobytek.