Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmarł Roman Boroń. Był cenionym nauczycielem

Autor: w dniu 2023-06-03

Odszedł ceniony nauczyciel i trener Roman Boroń. Przez lata swojej pracy zawodowej związany był z Miejską Szkołą Podstawową nr 12 w Piekarach Śląskich. 
Wiadomość o śmierci pedagoga, który dbał o wychowanie fizyczne młodzieży przekazała dziś w mediach społecznościowych dyrekcja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12:
"Z przykrością informujemy, że zmarł Roman Boroń – wieloletni pracownik MSP12, nauczyciel, pedagog, animator, miłośnik i propagator sportu, z którym był nierozerwalnie związany do samego końca". – czytamy w wydanym komunikacie.
Podkreślono w nim rolę, jaką Roman Boroń odgrywał w życiu swoich podopiecznych.

-Pan Roman przez całe życie inspirował i wychowywał kolejne pokolenia piekarskiej młodzieży. Dziś w wielu szkołach pracują nauczyciele dla których był mentorem, a na orlikach i boiskach spotkać można niezliczoną liczbę jego wychowanków. Praca, którą Pan Romek wykonał odcisnęła trwały ślad na wielu ludziach, a echa jego donośnego śmiechu już na zawsze będą odbijać się między murami Dwunastki". – czytamy we wzruszającym wpisie, przybliżającym postać pana Romana.

To kolejna smutna wiadomość dla lokalnej społeczności. 12 stycznia 2023 roku odszedł Janusz Oster. W ostatnich dniach kwietnia tego roku pożegnano też Andrzeja Budzika, który na stałe zapisał się w kronikach piekarskiego sportu. Postać Pana Romana wiele osób poznało, gdy Marcin Strzelecki – piekarski filmowiec – nakręcił film opowiadający o Rafale Boroniu: