Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Znikające paliki w Gliwicach. Sprawa została rozwiązana

Autor: w dniu 2023-05-11

Paliki podtrzymujące młode drzewka zniknęły. Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował służby o tym zdarzeniu i udało się rozwiązać zagadkę. 

Błaha z pozoru sprawa stała się przedmiotem działań gliwickich policjantów. Chodziło o to, by rozwikłać zagadkę kradzieży drewnianych słupków – palików podtrzymujących i zabezpieczających drzewa nasadzone wzdłuż zachodniej obwodnicy miasta.

Paliki na celowniku śledczych

O sprawie poinformował śledczych 3 kwietnia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, który straty oszacował wstępnie na minimum 1000 złotych. Śledczy zajęli się zagadnieniem i natrafili na pewien ślad. Pozostało tylko zgłębić drobny szczegół – wątek zauważonej przez kogoś naklejki na pewnym samochodzie z przyczepką. Policjanci ruszyli tym tropem. Po sprawdzeniu wielu adresów wjechali na podwórko w jednej z miejscowości gminy Rudziniec, ponad 20 kilometrów od miejsca kradzieży i… przekonali się wówczas, że trafili we właściwe miejsce. Na podwórku leżał ostatni łup. Po krótkiej rozmowie kryminalni zatrzymali 70-latka. Mężczyzna nie miał innego wyjścia, jak przyznać się do tego, co zrobił.

Sprawa zakończy się w sądzie. Za tego typu kradzież kodeks przewiduje karę minimum 3 miesięcy pozbawienia wolności.