Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zosia przeszła wylew, choć ma kilka miesięcy… #RadioPiekaryPomaga

Autor: w dniu 2023-03-14

Zosia to kilkumiesięczna mieszkanka Piekar Śląskich. Choć jest malutka, ma za sobą pierwszą operację i już teraz wymaga opieki ze strony lekarzy specjalistów. Przeszła także wylew. Na tę chwilę nie wiadomo, czy nie będzie miał wpływu na jej dalsze życie. Rodzice proszą o pomoc. Zbiórkę nagłaśniamy w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga.

"Drodzy Państwo, prosimy, poświęćcie krótką chwilę na zapoznanie się z historią naszej córeczki…" – tymi słowami rozpoczyna się opis historii Zosi. Właśnie na jej rzecz założona została zbiórka, której inicjatorami są kibice Ruchu Chorzów.

Zosia miała wylew, przeszła operację

Zosia przyszła na świat we wrześniu 2022 roku, stając się dla rodziców największym szczęściem. Oni sami zdawali sobie sprawę z tego, że będą musieli zmagać się z problemami zdrowotnymi swojego dziecka.

-Wiedzieliśmy, że urodzi się chora – w 38 tygodniu ciąży, lekarz zauważył na USG wodogłowie u córki. Dziewczynka przeszła także wylew trzeciego stopnia. Na świat przyszła przez cesarskie cięcie, a już w 15 dobie życia została jej założona zastawka komorowo-otrzewnowa – informują w opisie zbiórki rodzice Zosi.

Obecnie nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość małej piekarzanki. Jej bliscy są zdeterminowani, by zrobić wszystko, co w ich mocy, by zadbać o jej zdrowie.

-Przed nami długa i ciężka droga, ale zrobimy wszystko, aby pomóc naszej malutkiej Zosi! Zmiany wewnątrz jej główki są ogromne. Jednak mocno wierzymy, że jej życie będzie jak najbardziej zbliżone do normalnego, a na jej twarzy codziennie gościć będzie uśmiech. Do tego potrzebna będzie intensywna rehabilitacja, na którą będziemy zbierać środki. To wszystko może się udać właśnie dzięki Państwa pomocy! – czytamy w opisie zbiórki.

Wsparcie finansowe jest konieczne, by pokryć koszty lekarzy, rehabilitantów, dojazdów i leków, co generuje duże wydatki.

-Nawet najmniejsza wpłata jest dla nas sygnałem, że Wam również zależy aby Zofia miała "lepsze jutro" – informują w opisie zbiórki rodzice.

Chętni, którzy do tej pory nie rozliczyli się z fiskusem, mogą podarować Zosi 1,5% podatku, co nie jest wydatkiem dla podatnika, a pomoże zapewnić lepsze jutro małej Zosi. Szczegóły zbiórki i możliwość włączenia się w nią ma każdy, kto kliknie poniżej: