Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dach kościoła zniszczony przez pożar. Diecezja prosi o wsparcie

Autor: w dniu 2023-06-22

Spłonął dach kościoła, strop zapadł się do wnętrza, a wyposażenie zostało zniszczone. Trwa szacowanie strat po pożarze kościoła parafii świętego Floriana w Sosnowcu są, jak wiadomo, ogromne. Stąd apel Diecezji Sosnowieckiej o wsparcie odbudowy świątyni.

21 czerwca wybuchł pożar dachu na kościele pw. św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu. Strażacy przez kilka godzin walczyli z ogniem. Wstępne oględziny miejsca zdarzenia pozwalają stwierdzić, że straty są ogromne. Stąd decyzja o zbiórce na rzecz remontu.

Ogień strawił dach kościoła. Uruchomiono specjalne konto

Dziś od rana trwa zabezpieczanie wyposażenia kościoła, które ocalało z pożaru. Do wnętrza świątyni częściowo zapadł się zwęglony strop, który uszkodził ławki. Skutkiem akcji gaśniczej jest obecność wody, która wciąż znajduje się w wielu miejscach świątyni. Trwa szacowanie strat.

Pali się dach kościoła. Na miejscu działają służby [AKTUALIZACJA]

Na miejscu zdarzenia jest obecny bp Grzegorz Kaszak oraz pracownicy Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu, którzy wspólnie z duszpasterzami parafii wynosili ze świątyni to, co ocalało.

Już w środę Biskup Sosnowiecki wydał komunikat, w którym podziękował Straży Pożarnej i wszystkim służbom za ofiarność w walce z żywiołem. Jednocześnie poprosił o wsparcie materialne, które zostanie przeznaczone na odbudowę świątyni.

W najbliższą niedzielę 25 czerwca o godz. 9.00 bp Grzegorz Kaszak odprawi Mszę świętą na placu przy kościele pw. św. Floriana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Odbudowę kościoła można wesprzeć przelewem na konto parafii pw. św. Floriana w Sosnowcu: Bank PKO BP SA 30 1020 2498 0000 8802 0018 8060.