Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kradł wkłady do lusterek. Narobił dużych szkód

Autor: w dniu 2023-07-27

Samochody marek premium na celowniku złodzieja. Ten upodobał sobie wkłady do lusterek. Swoimi działaniami narobił dużych szkód. 

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży wkładów do lusterek samochodowych. Sprawca działał bardzo szybko w różnych częściach miasta, a kradzież zajmowała mu kilkanaście sekund.

Wkłady do lusterek na celowniku złodzieja

Do zatrzymania mężczyzny doszło na gorącym uczynku przestępstwa Bogucicach, kiedy szedł ze skradzionymi wkładami do Audi. Wartość start oszacowano na kwotę 12 tysięcy złotych. To nie wszystko, bo okazało się, że łupów było znacznie więcej. Podczas policyjnych czynności kryminalni w mieszkaniu zatrzymanego ujawnili kolejne wkłady do lusterek pochodzące z kradzieży na terenie Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i województwa małopolskiego.

Na czas trwającego postępowania Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Za kradzieże podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.