Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miał prawo jazdy kilka dni. Jego sprawą zajmie się sąd

Autor: w dniu 2024-04-22

Świadek nie był obojętny na to, co zobaczył i postanowił powiadomić służby. To kolejna sytuacja, w której reakcja funkcjonariuszy zapobiegła potencjalnej, drogowej tragedii. Mężczyzna trafił na komendę.

Policjanci z wydziału prewencji tarnogórskiej komendy dzięki zgłoszeniu od świadka zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialny mężczyzna miał prawo jazdy zaledwie kilka dni, a już dopuścił się przestępstwa, za które odpowie przed sądem.

Miał prawo jazdy kilka dni. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

W piątek po 23.00 do dyżurnego tarnogórskiej policji wpłynęło zgłoszenie od świadka, który widział na ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach pewnego mężczyznę, wsiadającego do samochodu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoba ta miała spożywać alkohol i odjechać w kierunku obwodnicy. Funkcjonariusze ruszyli na poszukiwania.

-Kilka minut później na ulicy Głównej w Nakle Śląskim zauważyli renault podane w zgłoszeniu. Gdy zatrzymali je do kontroli, potwierdzili zgłoszenie, bo za kierownicą siedział 18-latek z Pyrzowic, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu – informuje sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

Nieodpowiedzialna podróż świeżo upieczonego kierowcy dobiegła końca. Samochód, który prowadził, trafił do członka jego rodziny, a on sam pojechał z policjantami na komendę. Tam okazało się, że uprawnienia do kierowania pojazdami zdobył zaledwie kilka dni wcześniej.

-Sprawą młodego mężczyzny zajmie się teraz sąd. Surowe konsekwencje powinny ostudzić jego zapał przed podobnymi nieodpowiedzialnymi zachowaniami i być przykładem dla innych, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, jesteśmy ogromnym zagrożeniem na drodze dla siebie i innych osób – mówi Kubica.