Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Biegli i maszerowali, by pomóc Ani

Autor: w dniu 2024-04-22

Kilkadziesiąt osób postanowiło, mimo złej pogody, wziąć udział w Biegu Charytatywnym dla Ani, który zorganizowany został w Piekarach Śląskich. Zgromadzone środki przeznaczono na rzecz mieszkanki Tarnowskich Gór, która walczy z chorobą nowotworową.
Charytatywne wydarzenia sportowe organizowane były dotąd w Piekarach Śląskich niejednokrotnie. Zawodnikom przyświecał każdorazowo jeden cel – pomoc potrzebującym. Nie inaczej było w niedzielę, 21 kwietnia, kiedy zorganizowany został Bieg Charytatywny dla Ani.

Bieg Charytatywny dla Ani w Piekarach Śląskich

Blisko 80 osób wzięło udział w zorganizowanym w niedzielę Biegu Charytatywnym dla Ani. Uczestnicy wydarzenia pojawili się o 10.00 na starcie ustawionym na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, po czym ruszyli na trasę biegnącą ścieżkami lasu Dioblina. Wszyscy zawodnicy pokonywali dowolną ilość pętli po trasie o długości około 5 kilometrów. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele miasta na czele z prezydent Sławą Umińską-Kajdan oraz miejskich instytucji. Nie zabrakło uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Każdy z uczestników na zakończenie zmagań otrzymał pamiątkowy certyfikat. Całość środków zebranych z tytułu wpisowego przeznaczone zostaną na leczenie Pani Ani. Chętni cały czas mogą wspierać trwającą zbiórkę, która dostępna jest w serwisie onkozbiorka.pl: https://onkozbiorka.pl/anna-brzezinska/przekaz-darowizne.
Organizatorami biegu byli MOSiR Piekary Śląskie, Miasto Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś.
Fotorelację z wydarzenia przygotował Damian Harazim:
Pani Ania w marcu 2023 roku zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Leczenie jest długie i wieloetapowe. Do tej pory przeszła jednostronną mastektomię, półroczną chemioterapię, kolejnym etapem jest radioterapia. Po radioterapii lekarze zalecają przyjmowanie leku, który niestety nie jest refundowany. Lekarstwo to zwiększa szansę, by nie pojawiły się przerzuty odległe w kościach lub w mózgu. Koszt miesięczny jest bardzo wysoki, bo to 14 tysięcy złotych. Terapia tym lekiem trwa 2 lata.