Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miasteczko Śląskie jednak zostaje. Podjęto decyzję

Autor: w dniu 2023-12-20

Władze i mieszkańcy Miasteczka Śląskiego chcieli zmian w komunikacji miejskiej na terenie gminy. Potem przyszła refleksja nad sensem tego rozwiązania i ponad 1200 osób podpisało petycję do burmistrza w sprawie wycofania się z niekorzystnych dla mieszkańców zmian w transporcie publicznym. Dziś nastąpił kolejny zwrot – gmina zostaje. 

Miasteczko Śląskie zostaje jednak w ZTM-ie. Burmistrz tego miasta złożył wycofanie wypowiedzenia, które złożył jakiś czas temu. Problem pojawił się, kiedy w Tarnowskich Górach zaczął się spór o dworzec autobusowy.

Miasteczko Śląskie – co dalej z tym ZTM-em?

Burmistrz Miasteczka Śląskiego postanowił zrezygnować z usług Zarządu Transportu Metropolitalnego, na rzecz prywatnej firmy transportowej. ZTM miał w planach blokować dostęp do publicznej infrastruktury wspomnianemu prywatnemu przedsiębiorcy. To z kolei doprowadziłoby do komplikacji w dojeździe do szkół i zakładów pracy w Tarnowskich Górach.

Nie ma zgody ZTM na korzystanie z dworca w Tarnowskich Górach

O swojej decyzji burmistrz Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło poinformował podczas dzisiejszego posiedzenia Górnoślasko-Zagłebiowskiej Metropolii:

-Z tego względu, że moja decyzja spowodowała, że również konsekwencje miałyby pozostałe gminy, złożyłem wycofanie tego wypowiedzenia, wycofanie się z tego mojego wypowiedzenia w okresie jego trwania jest jeszcze możliwe. Było mówione, żeby to nie było w Sylwestra, więc mamy jeszcze prawie dwa tygodnie, więc prosiłbym jednak, żeby uwzględnić ten ruch i dopuścić do dalszego funkcjonowania dworca w obecnym kształcie – mówił burmistrz Skrzydło.

Wygląda więc na to, że organizatorem transportu w Miasteczku Ślaskim nadal będzie ZTM. Zanim to nastąpi będą trwały niezbędne analizy i ustalenia.