Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rekordowe przychody STS

Autor: w dniu 2023-04-29

STS znów bije rekordy przychodów i umacnia się na pozycji największego bukmachera w Polsce. Jak wynika z najnowszych raportów, pierwszy kwartał 2023 roku jest rekordowy dla polskiego bukmachera w jego historii.

Katowicki bukmacher STS po raz kolejny udowadnia swoją wielkość na polskim rynku zakładów wzajemnych. Już od dawna STS notował najlepsze wyniki w Polsce i posiadał też największy udział rynkowy. W opublikowanych sprawozdaniach, spółka STS S.A. osiągnęła rekordowy wynik pierwszego kwartału 2023 roku.

Łączna wartość zawartych zakładów wyniosła 1,193 mld zł, co oznacza wzrost o 16% w porównaniu do I kwartału 2022 roku, kiedy osiągnęła poziom 1,026 mld zł. Warto dodać, że od stycznia do marca o 12% rok do roku wzrósł NGR (wartość zakładów zawartych przez klientów, pomniejszoną o wypłacone wygrane i podatek) – z 156 mln zł do 175 mln zł. To nie tylko rekord STS-u, ale także polskiego sektora zakładów bukmacherskich.

Niemal wszystkie pozycje opublikowane w danych operacyjnych STS S.A. świecą się na zielono. Zwiększył się GGR o 9% względem 2022 roku i wzrosła też liczba nowych rejestracji u bukmachera. Aktualnie z usług STS korzysta 331 tysięcy użytkowników, co jest niewielkim spadkiem względem ostatniego roku.

Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding jest bardzo zadowolony z notowanych wyników. Jak sam stwierdził, najważniejsze wyniki operacyjne wzrastają i odnotowane są wzrosty w istotnych wskaźnikach, które udowadniają wielkość STS. Wielu graczy zaczęło korzystać z oferty bukmachera podczas Mistrzostw Świata i do tej pory wykazuje sporą aktywność w zawieraniu zakładów sportowych. Liczne promocje takie jak bonus bez depozytu ułatwiają pierwsze doświadczenia z gry i kreują lojalność u fanów sportu.

"Liczymy, że w dalszych miesiącach br. będziemy dalej skutecznie aktywizować naszą rozbudowaną bazę klientów, która zresztą cały czas się powiększa" – skwitował Juroszek.

Pojawiły się także szczegółowe wyniki za 2022 roku. Tam również STS notował bardzo wysokie wyniki. Łączna wartość zakładów zawartych przez klientów to 4,7 miliarda złotych, natomiast łączna liczba aktywnych graczy wzrosła do 785 tysięcy. Odnotowano też rejestrację 500 tysięcy nowych kont.

Jak wygląda przyszłość STS w kolejnym roku? Spółka ma mocno zawęzić swoje usługi i skupić się przede wszystkim na rynku polskim. Licencja na terenie Estonii i Wielkiej Brytanii nie zostanie przedłużona. Reorganizacji ulegnie także cała działalność spółki. Lista kasyn online, które nie poradziły sobie na trudnym i konkurencyjnym brytyjskim rynku jest coraz dłuższa ze względu na restrykcyjne przepisy, w związku z czym nie dziwi decyzja STS dot. skupienia się na umacnianiu przewagi na polskim rynku.

Szacuje się, że STS w tym momencie posiada około 46% łącznego rynku bukmacherskiego w Polsce. Drugi wynik osiągnęła Fortuna z wynikiem 27,8%. Podium zamyka forBet z rezultatem 6,6%.

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.