Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W jakim stanie jest skatowany przez ojczyma Kamil? GCZD podaje szczegóły

Autor: w dniu 2023-04-12

Ośmioletni Kamil, który w dalszym ciągu przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przechodzi kolejne operacje, ale jego droga do zdrowia będzie długa. W jakim stanie jest chłopczyk skatowany przez ojczyma?

Stan skatowanego przez ojczyma 8-latka z Częstochowy ciągle jest ciężki. Chłopiec jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej, przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Ponadto będzie musiał przejść jeszcze szereg kolejnych zabiegów.

– Stan Kamilka jest bardzo ciężki. Terapia, którą chłopczyk musi przejść w związku z obrażeniami jest bardzo skomplikowana i mocno obciążająca jego mały organizm. Medycy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka robią wszystko, by chłopczyk jak najszybciej wrócił do zdrowia   – mówi rzecznik szpitala, Wojciech Gumułka.

Lekarzy dopingują w mediach społecznościowych internauci, którzy na bieżąco śledzą najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Kamila:

-bardzo dziękujemy za wiadomości nt stanu zdrowia Kamilka. To cud, że przeżył. Cieszymy się, że trafił w tak dobre ręce personelu i medyków. Otaczamy Kamilka i Was drogi Personelu Szpitala modlitwą – pisze jeden z internautów. -dzięki Wam dobrzy ludzie za Waszą wiedzę i poświęcenie! – informuje inny. Chłopiec trafił do katowickiej placówki 3 kwietnia z ciężkimi obrażeniami ciała – m.in. oparzeniami głowy, klatki piersiowej i kończyn. O usiłowanie zabójstwa dziecka podejrzany jest jego 27-letni ojczym, który – jak ustalili śledczy – miał polewać chłopca wrzątkiem i umieszczać na rozgrzanym piecu, a wcześniej brutalnie bić i przypalać papierosami.