Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zorganizował orgię na plebanii. Rozprawa coraz bliżej

Autor: w dniu 2024-04-04

Akt oskarżenia już w sądzie. Coraz bliżej rozpoczęcia rozprawy w sprawie Tomasza Z. – księdza z parafii w Dąbrowie Górniczej, który w sierpniu ubiegłego roku zorganizował w budynku plebanii orgię. W jej trakcie zasłabł jeden z uczestników – nie wpuszczono ratowników, musiała interweniować policja.

Pogotowie ratunkowe i policja interweniowały w nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu służbowym ks. Tomasza Z. doszło wówczas do gorszących scen.

Orgia na plebanii. Akt oskarżenia, a w nim cztery zarzuty

Przesłuchanie ks. Tomasza Z. odbyło się 8 stycznia. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty związane z zapisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przeciwko przemocy seksualnej i nieudzieleniem pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia do których ten, jak informuje prok. Waldemar Łubniewski – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, ustosunkował się i złożył wyjaśnienia.

Akt oskarżenia przeciwko księdzu Tomaszowi Z. zawiera cztery zarzuty. Trzy z nich dotyczą czynów opisanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Są związane z udzielaniem narkotyków, przy czym jedno z tych przestępstw dodatkowo wiąże się z wolnością seksualną i obyczajowością. Czwarty zarzut dotyczy nieudzielenia pomocy osobie, która znajdowała się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia i zdrowia.

Duchownemu grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do czego doszło na terenie parafii w Dąbrowie Górniczej? Do sprawy odnosi się diecezja