play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Czy Zygmunt Chojna górnicze święto uczci Mistrzostwem Świata?

today3 grudnia 2021

Background

Już jutro, w dniu wyjątkowym dla Ślązaków, czyli w Barbórkę, mieszkaniec Piekar Śląskich Zygmunt Chojna będzie walczył o tytuł Mistrza Świata Spartan. Impreza odbywa się w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zygmunt Chojna specjalizuje się w niezwykle trudnej dyscyplinie jaką są biegi połączone z pokonywaniem przeszkód. Ma na swoim koncie mnóstwo tytułów i jest liderem europejskich list w swoje kategorii wiekowej. Teraz przyjdzie mu się mierzyć z piekielnie trudną trasą na pustyni Liwa. – Cel jaki sobie na ten rok wyznaczyłem, czyli zdobycie wszystkich tytułów mistrzowskich w mojej kategorii wiekowej w biegach ekstremalnych Spartana nie udał się. Mimo że byłem bardzo dobrze przygotowany do Mistrzostw Świata Spartana Ultra, nie mogłem na nie pojechać, bo USA gdzie odbywały się te mistrzostwa wprowadziły zakaz wjazdu z Europy. Mistrzostwa Świata Spartan trifecta w greckiej Sparcie zostały odwołane, ale w tym przypadku dalej jestem aktualnym mistrzem w swojej kategorii. 18 września w Szwajcarskim Verbier odbyły się Mistrzostwa Europy Spartana na dystansie 21-22 km, gdzie zdobyłem mistrzostwo w swojej kategorii – mówi nam Zygmunt Chojna.

To jednak nie koniec sukcesów. 13 Listopada w Rumunii odbył się finał Mistrzostw Europy Centralnej w biegach górskich na dystansie Beast, który Zygmunt Chojna wygrał i zdobył tytuł. – W tym roku w biegach Spartana 15 razy stawałem na podium, 14 razy na pierwszym miejscu i tylko raz na drugim miejscu – dodaje Chojna.

Teraz przyszedł czas na start w Mistrzostwach Świata Spartana na dystansie Beast, a to ponad 20 kilometrów, na pustyni w Liwe koło Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie mieszkaniec Piekar Śląskich jest faworytem w swojej kategorii wiekowej. Jest też na pierwszym miejscu w Europie w rankingu Spartan w swojej kategorii wiekowej. – Mam nadzieje że 4 grudnia do swojej kolekcji dołożę tytuł Mistrza Świata Spartana – kończy Zygmunt Chojna.

Foto: Archiwum prywatne

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content