Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kuba cierpi na zapalenie mózgu. Wymaga terapii #RadioPiekaryPomaga

Autor: w dniu 2023-03-29

Kuba jest 10-letnim mieszkańcem Zabrza. Lekarze początkowo informowali jego bliskich, że ma autyzm, ale prawda okazała się inna. Diagnoza brzmiała: autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Nagłaśniamy tę sprawę w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga.

U Kuby w wieku 4 lat błędnie zdiagnozowano autyzm dziecięcy oraz ADHD. Po wielu poszukiwaniach stało się jasne, co dokładnie mu dolega –  autoimmunologiczne zapalenie móżdżku, które objawami bardzo przypomina zachowania autystyczne. Bezsprzeczne wyniki badań potwierdzili specjaliści. W ostatecznej diagnozie pomogła z kolei między innymi mama dziecka, któremu w czas udało się pomóc.

Zapalenie mózgu powoduje spustoszenie

Kuba ma już 10 lat i jego zapalenie uzyskało miano 1:100. Oznacza to, że zapalenie w móżdżku trwa już wiele lat, powodując szereg zmian w funkcjonowaniu organizmu. Powoduje takie objawy jak: niekontrolowane napady autoagresji, niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim, która przy nieleczonym zapaleniu będzie pogłębiała się z każdym dniem.

-Przez wiele lat byliśmy przekonani, że syn ma autyzm i stąd jego objawy. Zaufaliśmy diagnozie specjalisty… – podkreślają rodzice chłopca

Równocześnie zdają sobie sprawę, że żadna terapia już nie pomoże, a ratunkiem jest podanie drogiego leczenia wlewami immunoglobulin IVIG.

Niestety to już jedyna szansa na poprawę funkcjonowania naszego syna inaczej jego rozwój nie będzie możliwy! – czytamy w opisie zbiórki.

Koszt leczenia przekracza możliwości finansowe rodziny. Badania, konsultacje i leki sprawiły, że wydatki okazały się zbyt duże.

"Kubuś ma coraz więcej objawów trwającego stanu zapalnego mózgu. Znów pojawił się zez w jednym oku, nasiliło się ślinienie spowodowane słabym napięciem mięśni twarzy. Nasz synek stał się nadruchliwy i dochodzi do ataków autoagresji" – informowali 14 lutego rodzice chłopca

Historię Kuby można poznać na stronie www.siepomaga.pl:

W internecie jest też grupa służąca wsparciu chłopca. Znajduje się TUTAJ.